فناوری DOLBY ATMOS در تلویزیون های ال جی

 

فناوری دالبی یا همان Dolby Atmos از تکنولوژی های جدید صوتی میباشد که با افزایش تعداد کانال های صدا و هم چنین اضافه کردن تعداد اسپیکر ها میتواند صدا های پخش شده را محیطی تر و بهتر از سیستم های صوتی پخش کند. این تکنولوژی برمیگردد به سال 2012 که دالبی در مورد آن سخن گفته و از آن به عنوان صدای محیطی و یا سراند یاد کرده است. کانال صدا در واقع همان چیزی است که هنگام تولید فیلم و پخش فیلم ها صدا ها را جهت دار میکنند.

 

به طور مثال میتوانیم بگوییم که کانال صوتی چپ و راست و جلو و عقب همگی کانال هایی جدا از هم هستند و صدای متفاوتی را در خود ذخیره و در محیط خود پخش میکنند. در دالبی اتموس به جای کانال آبجکت وجود دارد. که هر آبجکت نشان دهنده یک نقطه مجازی برای صداها میباشد. هر آبجکت را شاید بتوان به یک میکروفون و آبجکت تشبیه کرد.

 

به طور کلی میتوانیم این نکته را ذکر کنیم که در فناوری DOLBY ATMOS از ترکیب شدن و بازپخش صدا ها به صورت کاملا هوشمندانه تر از هر سیستمی انجام میشود. تلویزیون ال جی با داشتن این امکان میتوانند صدایی رسا تر و پیشرفته تر را برای شما به ارمغان بیاورند. در ادامه در این ویدیو به صورت تصویری به شما نشان خواهیم داد که فناوری DOLBY ATMOS به چه صورت کار میکند.

 

 

پست های مشابه

کانال تلگرام دی‌جی‌بانه
کانال تلگرام دی‌جی‌بانه

به اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *