بررسی و خرید تلویزیون سونی X9500G

بررسی و خرید تلویزیون سونی X9500G

تلویزیون سونی X9500G یک تلویزیون 4K با کیفیت تصویر عالی است. تلویزیون X9500G یکی از تلویزیون های 2019 سونی است. این تلویزیون قادر است رنگ های سیاه عمیق را در یک اتاق تاریک به لطف کنتراست محلی بالا و پشتیبانی از تکنولوژی Full Array Local Dimming نمایش دهد. تلویزیون سونی X9500G به لطف صفحه نمایش ال ای دی و پنل VA خود می تواند رنگ های روشن را نیز به خوبی نمایش دهد و تصاویر HDR عالی با رنگ های روشن و واضح را ارائه دهد. پاسخ لحظه ای در این تلویزیون سبب ایجاد تصاویر واضح شده و در هنگام حرکت سریع اشیاء در تصاویر، تاری به کمترین حد می رسد. تاخیر ورودی یا Input Lag در این تلویزیون بسیار پایین است و همین موضوع سبب شده این تلویزیون یک انتخاب عالی برای علاقه مندان به بازی وکسانی که به دنبال تلویزیونی با پاسخگویی بالا هستند، باشد. متاسفانه مانند بسیاری از پنل های VA زاویه دید در این تلویزیون ضعیف است و کسانی که از زوایای مختلف به تماشای این تلویزیون می پردازند، کیفیت تصویر یکسانی را تجربه نمی کنند.
نوع : LED
تکنولوژی صفحه نمایش : VA
رزولوشن : 4K
 

بررسی تلویزیون Sony X9500G

 
امتیاز های دریافتی
طراحی
8.5
کیفیت تصویر
8.2
سرعت فریم
8.5
درگاه های ورودی
9.2
کیفیت صدا
5.9
ویژگی های هوشمند
8.2
thumb_up
  • روشنایی بالای صفحه نمایش
  • رنگ های دقیق بدون نیاز به تنظیم و کالیبره کردن
  • مدیریت عالی تصاویر حرکتی و صحنه های سریع
thumb_down
  • کاهش کیفیت تصویر هنگام تماشای تلویزیون از زوایای مختلف

بررسی قیمت تلویزیون سونی X9500G


تلویزیون ال ای دی سونی X9500G با کمی بهبود نسبت به تلویزیون X9000F عملکرد بهتری از خود به نمایش می گذارد. در واقع این تلویزیون در جایگاهی بین تلویزیون میان رده X9000F سونی و تلویزیون های بالا رده سونی Z9F و A8G قرار می گیرد. انتظار می رود رقبای اصلی تلویزیون سونی X9500F در سال 2019 تلویزیون های سامسونگ Q70R،ال جی SM9000 و ویزیو سری P باشند. برای مشاهده قیمت تلویزیون سونی X9500G با کیفیت تصویر 4K در سایز های 55 اینچ، 75 اینچ و 85 اینچ می توانید به لینک های زیر مراجعه نمایید.
 
تلویزیون سونی 55X9500Gshopping_cart تلویزیون سونی 65X9500Gshopping_cart تلویزیون سونی 75X9500Gshopping_cart تلویزیون سونی 85X9500Gshopping_cart
8.5

طراحی تلویزیون سونی X9500G


طراحی تلویزیون سونی X9500G
طراحی منحنی و خمیده : ندارد
تلویزیون X9500G طراحی بسیار خوبی دارد و تا حدودی شبیه به تلویزیون X9000F سونی است. پایه تلویزیون نسبتا بزرگ است و به خوبی تلویزیون را نگه می دارد. متاسفانه نمیتوانید پایه ها را برعکس کنید تا فضای بیشتری داشته باشید. پایه های تلویزیون X9500G توخالی است و به شما این امکان را می دهد تا کابل ها را به خوبی مدیریت کرده و آنها را در پایه تلویزیون مخفی کنید. بعضی از پورت های ورودی در کناره های تلویزیون هستند، اما بعضی از آنها در قسمت پایینی پشت تلویزیون قرار دارند و ممکن است هنگام نصب تلویزیون روی دیوار استفاده از آن ها کمی سخت باشد. کیفیت ساخت تلویزیون سونی X9500G عالی است و تلویزیون بسیار محکمی است.

پشت

پشت تلویزیون سونی X9500G
 
اندازه براکت : Vesa 300×300
پشت تلویزیون سونی X9500G شبیه به تلویزیون X9000F است. بعضی ورودی ها در قسمت پایینی پشت تلویزیون قرار دارند و بعضی از آن ها قسمت کناری تلویزیون هستند. پشت تلویزیون شیاری وجود دارد که برای مدیریت کابل ها از آن استفاده می شود.

پایه

پایه های تلویزیون سونی X9500G
پایه تلویزیون سونی X9500G از فلز و پلاستیک ساخته شده است. این پایه به خوبی و به طور ثابت تلویزیون را نگه می دارد. پایه های این تلویزیون شبیه پایه های تلویزیون X9000F هستند اما نمی توانند مانند پایه های تلویزیون X900F برعکس شوند. درست مانند بسیاری از تلویزیون های 2018 سونی، پایه های تلویزیون تو خالی هستند و برای مدیریت کابل ها استفاده می شوند.

ضخامت

ضخامت تلویزیون سونی X9500G
حداکثر ضخامت : 6.8 سانتیمتر
تلویزیون سونی X9500G ضخامت متوسطی دارد که بسیار شبیه به تلویزیون X9000F می باشد. اگر این تلویزیون روی دیوار نصب شود ضخامت آن به چشم نمی آید.

حاشیه ها

حاشیه صفحه نمایش تلویزیون سونی X9500G
اندازه حاشیه : 0.9 سانتیمتر
تلویزیون سونی X9500G حاشیه های باریکی دارد و تقریبا مشابه تلویزیون سونی X9000F است و ساده و خوب به نظر می رسد.
8.0

کیفیت ساخت

کیفیت ساخت تلویزیون سونی X9500G
کیفیت ساخت تلویزیون سونی X9500G بسیارخوب است. طراحی یکپارچه ای دارد و هیچ شکاف آشکاری در آن وجود ندارد. طراحی این تلویزیون حس محکم بودن و مقاوم بودن را به شما انتقال می دهد و شما با آن هیچ مشکلی نخواهید داشت.
8.2

کیفیت تصویر تلویزیون سونی X9500G


کیفیت تصویر تلویزیون X9500G سونی فورکی است و تصاویر بسیار خوبی تولید می کند. کنتراست تصویر بسیار خوبی دارد و در اتاق های کم نور و تاریک، عمق رنگ های سیاه بسیار خوب است. نسبت کنتراست محلی این تلویزیون در مقایسه با تلویزیون X9000F کمتر است اما ویژگی Local Dimming در این تلویزیون بسیار شبیه به تلویزیون X9000F عمل می کند. صفحه نمایش این تلویزیون بسیار روشن است و می تواند روشن تر از تلویزیون X9000F باشد، اما نمی تواند به به اندازه روشنایی صفحه نمایش تلویزیون سونی Z9F برسد. این تلویزیون از محدوده رنگ گسترده ای برخوردار است و تصاویر HDR را به خوبی به نمایش می گذارد. تلویزیون 4K سونی X9500G تصاویر گرادینت را بسیار عالی به نمایش می گذارد و به خوبی از پیکسل سوختی جلوگیری می کند. تلویزیون سونی X9500G بدون نیاز به کالیبره کردن و بدون هیچ تنظیمی، رنگ ها را دقیق به نمایش می گذارد و این یکی از بهترین تلویزیون هایی بود که ما بررسی کردیم.
8.7

انعکاس نور

بازتاب نور در تلویزیون سونی X9500G رفلکس نور در تلویزیون سونی X9500G انعکاس نور در تلویزیون سونی X9500G
نوع صفحه نمایش: نیمه براق
میزان انعکاس نور: %3.4
میزان انعکاس نور غیر مستقیم: %0.4
مدیریت انعکاس نور در تلویزیون سونی X9500G مشابه تلویزیون X9000F عالی است. هنگام تماشای این تلویزیون در اتاق پرنور هیچ مشکلی نخواهید داشت. مدیریت انعکاس نور سایز 75 اینچ و 85 اینچ این تلویزیون خیلی شبیه به تلویزیون Z9F است.
8.5

سرعت فریم در تلویزیون X9500G سونی


سرعت حرکت فریم تلویزیون X9500 بسیار عالی است. زمان پاسخگویی در این تلویزیون بسیار سریع می باشد و باعث تولید تصاویری واضح شده و در هنگام حرکت سریع اشیاء در تصویر، تاری به کمترین حد می رسد. تلویزیون سونی X9500G با استفاده از PWM نور پس زمینه را مدیریت می کند اما فرکانس سوسو زدن در این تلویزیون بسیار زیاد است و بعید است که برای کسی مشکلی ایجاد کند. این تلویزیون دارای ویژگی BFI نیز است که با فعال کردن آن یک فریم مشکی بین فریم ها اضافه می شود و سرعت فرکانس سو سو زدن را کم می کند و باعث می شود تا هنگام پخش صحنه های سریع از تاری تصویر جلوگیری شود و تلویزیون بتواند تصاویر را تا سرعت 120 هرتز پخش کند. همچنین تلویزیون سونی X9500G می تواند لرزش های 24P را بدون توجه به منبع پخش و انجام عمل خاصی از طرف کاربر حذف نماید.
9.2

ورودی های تلویزیون X9500G


تلویزیون سونی X9500G در اغلب رزولوشن ها دارای پایین ترین میزان Input Lag بین تلویزیون های سونی است که تا کنون تست کرده ایم. این تلویزیون از اغلب رزولوشن ها و نرخ رفرش صفحه نمایش ها به جز 1440p @ 120Hz بدون مشکل پشتیبانی می کند. این موضوع ممکن است برای کسانی که کنسول بازی Xbox One S/X دارند، ناامید کننده باشد.

تعداد کلی ورودی ها

پورت های ورودی کناری تلویزیون سونی X9500G پورت های ورودی پشت تلویزیون سونی X9500G
4 ورودی HDMI
3 ورودی USB
1 خروجی صدای اپتیکال دیجیتال
1 خروجی آنالوگ جک 3.5 میلیمتری
خروجی صدای آنالوگ RCA ندارد
وروی کامپوننت ندارد
1 ورودی کامپوزیت
1 ورودی Tuner
1 ورودی Ethernet
ورودی نمایشگر ندارد
1 ورودی IR
ورودی SD/SDHC ندارد
5.9

کیفیت صدای تلویزیون X9500G


سونی دو بلندگو در بالای تلویزیون اضافه کرده است تا به کیفیت صدا کمک کند که متاسفانه فعلا آن را در بررسی هایمان لحاظ نمی کنیم. این بلندگو ها به بهبود پاسخ فرکانس و اعوجاج کمکی نمی کند. تلویزیون X9500G قادر است صدای بلند و شفافی تولید کند اما برای مکان های شلوغ و محیط های بزرگ کافی نیست. صدای گفت و گو ها واضح و قابل فهم است اما در تولید صداهای انفجار یا صداهای عمیق ضعیف عمل می کند و فاقد ساب ووفراست. برای داشتن صدای بهتر می توانید از سیستم صوتی حرفه ای یا ساندبار استفاده کنید.
8.2

ویژگی های هوشمند تلویزیون سونی X9500G


تلویزیون هوشمند سونی X9500G با سیستم عامل اندروید 8
سیستم عامل : اندروید
نسخه : 8.0
ویژگی های هوشمند تلویزیون سونی X9500G عالی هستند و بهترین تجربه کار با تلویزیون اندرویدی تا به امروز را ارائه می دهد. این تلویزیون با سیستم عامل Android TV Oreo 8.0 کار میکند که دسترسی به محتوا را بسیار آسان می سازد. رابط کاربری این تلویزیون یکی از سریع ترین رابط های کاربری بود که تا به امروز تجربه کردیم و دسترسی به فروشگاه Google Play به به بهترین شکل برای شما میسر می سازد. ریموت کنترل آن نسبت به قبل ارتقا یافته است و به شما این امکان را می دهد تا اقدام مورد نظر خود را سریع انجام دهید. به طور کلی این تلویزیون تمامی ویژگی های خوب در مدل های گذشته خود را حفظ کرده و در مواردی مانند پخش HDR از Youtube بهبود یافته است.
8.0

ریموت کنترل

ریموت کنترل تلویزیون سونی X9500G
سایز: بزرگ
 
کنترل صوتی: ویژگی های بسیاری دارد
 
منوی کنترل CEC: دارد
 
ویژگی های هوشمند دیگر: ندارد
این ریموت کنترل از جنس پلاستیک با روکش شبیه به فلز است. محل قرار گیری دکمه های ریموت کنترل تلویزیون X9500G نسبت به قبل بهتر شده و نسبت به ریموت کنترل تلویزیون Z9F باریک تر است. دکمه ها به راحتی انتخاب می شوند و ریموت کنترل با استفاده از منوی دسترسی سریع جدید به خوبی کار میکند. ریموت کنترل تلویزیون X9500G مجهز به میکروفون داخلی است تا مستقیما به دستیار صوتی گوگل دسترسی داشته باشید و دستورات خود را به صورت صوتی به تلویزیون بفرستید. ریموت کنترل تلویزیون X9500G علیرغم داشتن گزینه اتصال از طریق بلوتوث، برای استفاده باید روبه روی تلویزیون و در یک راستا قرار گیرد تا کار کند. ریموت کنترل تنها برای ارسال دستورات صوتی به تلویزیون از بلوتوث استفاده می کند.
9.0

برنامه ها و امکانات

برنامه ها و امکانات هوشمند تلویزیون سونی X9500G
انتخاب برنامه: خیلی زیاد
عملکرد روان برنامه ها: بسیار روان
قابلیت Cast: دارد
قابلیت پخش از روی USB: دارد
قابلیت HDR در شبکه Netflix: دارد
قابلیت HDR در شبکه Amazon Video: دارد
قابلیت HDR در شبکه Youtube: دارد
تلویزیون سونی X9500G از سیستم عامل اندروید 8 برخوردار است و دسترسی شما به فروشگاه Google Play و استفاده از هزاران برنامه اندرویدی را فراهم می آورد. برنامه هایی که به صورت پیش فرض روی تلویزیون نصب است بسیار سریع هستند و استفاده از آنها آسان است.
7.0

برنامه ریموت

برنامه کنترل تلویزیون سونی X8300F
کارکرد مشابه ریموت کنترل: دارد
 
اجرای برنامه ها و ورودی ها: هر دو را دارد
 
ورودی متن در Toutube: ندارد
 
ورودی متن در Netflix: ندارد
 
استریم و پخش فایل از دستگاه: دارد
 
کنترل تنظیمات تلویزیون: ندارد
 
کنترل صوتی: دارد
برنامه ریموت کنترل زیاد خوب نیست و زمانی که به عنوان جایگزین ریموت کنترل بخواهید از آن استفاده کنید، بعضی از کارها را نمی توانید انجام دهید. وقتی دکمه ای را روی برنامه ریموت کنترل می زنید ممکن است مدتی طول بکشد تا اقدام مربوطه انجام شود. برنامه ریموت کنترل می تواند برنامه های نصب شده روی تلویزیون را به اجرا در آورد، ورودی تلویزیون را تغییر دهد و همچنین می توانید با استفاده از این برنامه ویدئو های و تصاویر خود را از گوشی هوشمند خود روی تلویزیون پخش کنید. همچنین شما می توانید از طریق برنامه ریموت کنترل به دستیار صوتی گوگل نیز دسترسی داشته باشید.

اقلام همراه تلویزیون

اقلام همراه تلویزیون سونی X9500G
دفترچه راهنمای نصب
دفترچه دستورالعمل ها
ریموت کنترل
یک جفت باتری

خرید و قیمت تلویزیون سونی X9500G


قیمت تلویزیون سونی X9500G
در این مقاله به بررسی مشخصات تلویزیون سونی X9500G پرداخته شد. ما این مقاله را در تاریخ 18 فروردین سال 1398 نوشته ایم، بنابراین ممکن است در آینده بعضی ویژگی ها یا خصوصیات آن تغییر کند. در صورت مشاهده هر گونه مغایرت به ما اطلاع دهید تا بروز رسانی های لازم انجام شود. به طور کلی تلویزیون سونی X9500G یک تلویزیون عالی است و کیفیت تصویر بسیار خوبی را ارائه می دهد. همچنین نسبت به تلویزیون های 2018 سونی بهبود هایی داشته است. جهت مشاهده قیمت و خرید تلویزیون سونی X9500G می توانید از لینک زیر به فروشگاه دی جی بانه مراجعه نموده و به صورت مستقیم از بانه و با قیمت ارزان تر خرید کنید.
 
 

پست های مشابه

کانال تلگرام دی‌جی‌بانه
کانال تلگرام دی‌جی‌بانه

به اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *