در حال بارگذاری دی‌جی‌بانه
دی جی بانه
Loading...

قیمت و خرید تلویزیون کیو ال ای دی QLED

خرید تلویزیون QLED از بانه

تلویزیون QLED سامسونگ برای رقابت با تلویزیون OLED ساخته شده، تلویزیون کیو ال ای دی سامسونگ دارای کنتراست رنگ فوق العاده در کنار تولید رنگ های بیشتر و روشنایی صفحه فوق العاده می باشد و نسبت به تلویزیون های ال ای دی برتری نسبی دارد. همچنین سیستم عامل اکثر تلویزیون های QLED سامسونگ تایزن Tizen می باشد و امکانات خوبی را در اختیارتان قرار می دهد. شما می توانید جهت خرید تلویزیون QLED سامسونگ با کیفیت 4K در سایز های 55 اینچ، 65 اینچ، 75 اینچ و 88 اینچ از طریق فروشگاه دی جی بانه از بانه خرید کنید.

19 آیتم
مشبک لیست
19 آیتم
مشبک لیست

تلویزیون QLED چیست؟

تلویزیون QLED در واقع همان تلویزیون LED می باشد. سامسونگ برای رقابت با تلویزیون OLED، تکنولوژی کوانتوم دات را به تلویزیون ال ای دی اضافه نموده است. در تکنولوژی quantum dot سامسونگ رنگ ها واقعی تر و دقت رنگ ها افزایش پیدا میکند و همچنین میزان روشنایی افزایش یابد. تلویزیون QLED برای نمایش محتوای HDR بسیار خوب عمل می کند و طبق گفته سامسونگ تماشای فیلم در تلویزیون کیو ال ای دی تجربه مشابه آنچه کارگردان فیلم مد نظر داشته را ارائه می دهد.


تفاوت تلویزیون QLED با تلویزیون OLED در چیست؟

تفاوت اصلی میان تلویزیون QLED و تلویزیون OLED در نوع نور دهی این پنل ها می باشد. تلویزیون کیو ال ای دی همانند تلویزیون های ال ای دی به نور پس زمینه احتیاج دارند و با کنترل منطقه ای رنگ مشکی را تولید میکنند، البته رنگ مشکی تولید شده نسبت به تلویزیون OLED از عمق کمتری برخوردار هستند در واقع به صورت کامل پیکسل ها خاموش نمی شوند. در تلویزیون OLED هر پیکسل به صورت جداگانه کنترل می شود و نور دهی مستقل هر پیکسل امکان خاموش شدن کامل پیکسل ها را به وجود می آورد. در نتیجه رنگ مشکی تولید شده عمیق و مطلق است. به این ترتیب تلویزیون OLED نسبت به تلویزیون QLED از گستره رنگ بیشتری برخوردار است.