بررسی و خرید تلویزیون سونی A9G محصول 2019

بررسی و خرید تلویزیون سونی A9G محصول 2019

تلویزیون سونی A9G یک تلویزیون OLED عالی است که تصاویر فوق العاده ای تولید می کند. این تلویزیون جزو تلویزیون های 2019 سونی است و مانند تمام تلویزیون های OLED، تلویزیون OLED سونی A9G نیز می تواند با خاموش کردن پیکسل ها به صورت جداگانه، رنگ های تیره عمیقی تولید نماید. این تلویزیون برای اتاق هایی با نور متوسط مناسب است چرا که نور صحنه نمایش آن زیاد نیست و هنگام نمایش محتوای SDR نمی تواند رنگ های روشن را آن طوری که باید نمایش دهد. بنابراین با توجه به نور پس زمینه ضعیف، در اتاق های روشن که بازتاب نور زیادی در صفحه نمایش ایجاد می کنند، توانایی غلبه بر انعکاس آنها را نخواهد داشت. تلویزیون A9G یک تلویزیون عالی برای نمایش محتوای HDR است. به لطف داشتن طیف گسترده رنگ ها و حداکثر میزان روشنایی صفحه نمایش در محتوای HDR، شما شاهد رنگ های بسیار طبیعی هستید و قسمت های روشن تصاویر به خوبی برجسته می شوند و کنتراست بسیار خوبی ایجاد می شود. این تلویزیون به خوبی از پس انعکاس نور بر می آید و کیفیت تصاویر از زاویه های مختلف دقت خود را حفظ می کنند. مدیریت صحنه های سریع در این تلویزیون واقعا عالی است و هنگام تماشای صحنه های سریع تقریبا هیچ تاری مشاهده نمی شود و صحنه ها بسیار روان نمایش داده می شوند. همچنین این تلویزیون دارای Input Lag پایینی است که بسیاری از گیمر ها را راضی می کند. ما در این مقاله به بررسی سایز 55 اینچ این تلویزیون می پردازیم.

نوع : OLED
تکنولوژی صفحه نمایش : WRGB
رزولوشن : 4K
 

بررسی تلویزیون
Sony A9G

امتیاز های دریافتی
طراحی
9.5
کیفیت تصویر
8.7
سرعت فریم
8.8
پورت های ورودی
8.8
کیفیت صدا
7.3
ویژگی های هوشمند
8.0
thumb_up
  • زمان پاسخگویی تصویر تقریبا آنی
  • عملکرد فوق العاده در محیط هایی با نور کم و تاریک
  • زاویه دید بسیار عالی
thumb_down
  • میزان روشنایی صحنه نمایش در صحنه هایی که رنگ های سفید دارند محدود است
  • احتمال پیکسل سوختی دائمی هنگام تماشای محتوای ثابت وجود دارد

بررسی قیمت تلویزیون سونی A9G


تلویزیون 4K سونی A9G یکی از تلویزیون های 2019 این شرکت می باشد. این تلویزیون مدل جدید تر تلویزیون A9F می باشد. تمام تلویزیون های OLED کیفیت تصویر یکسانی ارائه می دهند بنابراین تفاوت اصلی آنها امکانات و ویژگی های هوشمند آنها می باشد. قیمت تلویزیون سونی A9G بسیار گران است اما امکانات و ویژگی های پیشرفته ای ارائه می دهد و برای استفاده های حرفه ای مناسب می باشد. این تلویزیون برای تماشای فیلم ها و بازی ها و استفاده از امکانات هوشمند کاملا مناسب است و جزو بهترین تلویزیون های بازار محسوب می شود. این تلویزیون در سایز های مختلفی تولید می شود و شما می توانید جهت مشاهده قیمت تلویزیون سونی A9G در سایز های 55 اینچ، 65 اینچ و 77 اینچ به لینک های زیر مراجعه نمایید.

 

تلویزیون سونی 55A9Gshopping_cart

تلویزیون سونی 65A9Gshopping_cart

تلویزیون سونی 77A9Gshopping_cart

9.5

طراحی تلویزیون سونی A9G


طراحی تلویزیون سونی A9G

طراحی منحنی و خمیده : ندارد

تلویزیون A9G طراحی بسیار عالی دارد و با طراحی تلویزیون A9F سال گذشته بسیار متفاوت می باشد. ضخامت تلویزیون بسیار باریک است و پایه مسطحی دارد که به خوبی تلویزیون را نگه می دارد. اگه تلویزیون را هل دهید کمی تکان می خورد اما این میزان زیاد نیست. پایه تلویزیون A9G بر خلاف پایه های تلویزیون A9F قابل تنظیم نیست. طراحی پشت تلویزیون به نظر خوب می رسد و دارای تعدادی پنل قابل جدا شدن است که محل پورت های ورودی خروجی و کابل ها را می پوشاند و کابل ها با عبور از یک خروجی مرتب می شوند. کیفیت ساخت این تلویزیون بسیار عالی است و ما انتظار نداریم با آن هیچ مشکلی داشته باشید.

پشت

طراحی پشت تلویزیون 4K HDR سونی A9G

 

اندازه براکت یا Vesa: 300×300 میلیمتر

طراحی پشت تلویزیون A9G بسیار خوب و زیباست و از پوشش های مربعی شکل تشکیل شده است. پشت تلویزیون از جنس فلز و پلاستیک است. قسمت های فلزی از صفحه نمایش باریک این تلویزیون پشتیبانی می کنند و قسمت هایی که قطعات اکتریکی قرار گرفته اند از جنس پلاستیک ساخته شده اند. قسمت های پلاستیکی دارای چند پنل پوششی هستند تا پورت های ورودی خروجی را بپوشانند و کابل ها را با عبور از یک خروجی مرتب کنند.

پایه

پایه مسطح تلویزیون Sony A9G

تلویزیون سونی A9G دارای یک پایه مسطح است که به خوبی از تلویزیون پشتیبانی می کند و تنها کمی تکان می خورد. این پایه فاصله ای میان تلویزیون و میز ایجاد نمی کند بنابراین شما نمی توانید ساندبار را جلو تلویزیون قرار دهید بدون اینکه مزاحم دید شما شود. این پایه بر خلاف پایه های تلویزیون A9F قابل تنظیم نیستند.

اندازه پایه ها: 18.3″ x 10.1″

ضخامت

ضخامت تلویزیون سونی A9G بسیار باریک است

حداکثر ضخامت : 4 سانتیمتر

مانند همه تلویزیون های OLED تلویزیون اولد سونی A9G بسیار باریک است. هنگامی که آن را روی دیوار نصب می کنید تقریبا به دیوار می چسبد و از آن جلو نمی زند.

حاشیه ها

حاشه های صفحه نمایش تلویزیون A9G

اندازه حاشیه : 0.8 سانتیمتر

حاشیه های صفحه نمایش این تلویزیون بسیار باریک و ظریف است و به هیچ وجه مزاحمتی برای شما ایجاد نمی کند.

9.5

کیفیت ساخت

کیفیت ساخت تلویزیون اولد سونی A9G بسیار خوب است

کیفیت ساخت تلویزیون های سونی بسیار خوب است و تلویزیون سونی A9G نیز از این قاعده مستثنی نیست. این تلویزیون بسیار شیک و زیباست و طراحی یکپارچه ای دارد و هیچ شکاف یا کنجی ندارد. کیفیت ساخت این تلویزیون به حدی خوب است که شما هیچ مشکلی با آن نخواهید داشت.

8.7

کیفیت تصویر تلویزیون سونی A9G


کیفیت تصویر تلویزیون سونی A9G بسیار عالیست. مانند اکثر تلویزیون های اولد، این تلویزیون به لطف توانایی خاموش کردن پیکسل ها به صوت جداگانه، رنگ های تیره عمیقی تولید می کند و عملکرد بسیار خوبی در اتاق های کم نور و تاریک دارد. این تلویزیون برای محیط هایی با نور متوسط کاملا مناسب است و در محیط هایی با نور زیاد توانایی غلبه بر انعکاس نور شدید را ندارد. این تلویزیون دارای طیف گسترده ای از رنگ ها است و در محتوای HDR رنگ های بسیار طبیعی تولید می کند. همچنین کنتراست تصاویر بسیار خوبی ایجاد می کند و قسمت های روشن تصاویر را به خوبی برجسته می کند. دقت تصویر در این تلویزیون از هر زاویه ای حفظ می شود و این موضوع برای استفاده در محیط های بزرگ کاملا مناسب می باشد و دیگر نیاز نیست نگران این باشید که چه کسی از کجا به تلویزیون نگاه می کند. مانند تمام تلویزیون های پیشرفته بازار تلویزیون اولد سونی A9G نیز به خوبی از پس انعکاس نور بر می آید. همچنین مانند همه تلویزیون های اولد احتمال پیکسل سوختگی در آن وجود دارد.

9.5

انعکاس نور

انعکاس نور در صفحه نمایش تلویزیون A9G

رفلکس نور محیط در صفحه نمایش خاموش تلویزیون A9G

بازتاب نور در صفحه نمایش تلویزیون A9G

نوع صفحه نمایش: براق
میزان انعکاس نور کلی: %1.5
میزان انعکاس نور غیر مستقیم: %0.1

تلویزیون اولد سونی A9G به خوبی از پس انعکاس نور بر می آید. فیلتر براق صفحه نمایش، شدت انعکاس نور را کاهش می دهد و باعث می شود تا نور های منعکس شده مزاحمتی برای شما ایجاد نکنند. به علت استفاده از این فیلتر یک نور ملایم بفش به نمایش در می آید که در استفاده های معمولی قابل مشاهده نیست و مشکلی ایجاد نمی کند.

8.8

سرعت فریم در تلویزیون سونی A9G


تلویزیون سونی A9G صحنه های سریع را به خوبی نمایش می دهد. زمان پاسخگویی تصویر در این تلویزیون تقریبا آنی است و تلویزیون برای کاهش نور صفحه نمایش از سو سو زدن استفاده نمی کند. این تلویزیون دارای ویژگی هایی مانند Black Frame Insertion و motion interpolation است که به بهبود حرکت فریم ها کمک می کند تا شاهد تصاویر روان تری باشید. تلویزیون A9G می تواند نویز را از هر منبع پخشی حذف نماید اما از تکنولوژی نرخ فریم متغییر مانند تکنولوژی های FreeSync و G-SYNC یا VRR پشتیبانی نمی کند.

8.8

پورت های ورودی خروجی تلویزیون A9G


تلویزیون سونی A9G از Input Lag بسیار پایینی برخوردار است و زمان پاسخگویی تصویر بسیار پایینی دارد و حس پاسخگویی آنی را به شما می دهد. این تلویزیون از اکثر رزولوشن های معمول بجز رزوشولن 1440p با نرخ فریم 120Hz پشتیبانی می کند. به لطف پشتیبانی از chroma 4:4:4 هنگامی که تلویزیون را به عنوان مانیتور به کامپیوتر متصل می کنید، نوشته ها بسیار واضح و خوانا هستند. این تلویزیون دارای ترمینال بلندگو می باشد و شما می توانید آن را به یک سیستم صوتی حرفه ای یا سینمای خانگی متصل نمایید.

تعداد کلی ورودی ها

پورت های ورودی خروجی کناری تلویزیون سونی A9G

پورت های ورودی خروجی پشت تلویزیون A9G

4 ورودی HDMI
3 ورودی USB
1 خروجی صدای اپتیکال دیجیتال
1 خروجی آنالوگ جک 3.5 میلیمتری
خروجی صدای آنالوگ RCA ندارد
وروی کامپوننت ندارد
1 ورودی کامپوزیت (به آداپتور نیاز دارد)
1 ورودی Tuner
1 ورودی Ethernet
ورودی نمایشگر ندارد
1 ورودی IR
ورودی SD/SDHC ندارد
دارای وایفای دو بانده (باند 2.4 گیگاهرتز و باند 5 گیگاهرتز)
7.3

کیفیت صدای تلویزیون سونی A9G


کیفیت صدای تلویزیون سونی A9G بسیار عالی است. میزان بلندی صدای این تلویزیون قابل قبول و خوب است و برای محیط های مختلف مناسب می باشد. بلندگو های این تلویزیون صدای دیالوگ ها را واضح و شفاف پخش می کنند و صدای باس را نیز به خوبی تولید می کنند. اما هنگامی که صدا زیاد است صدای انفجار را به خوبی پخش نمی کند. برای داشتن صدای بهتر، خرید سیستم صوتی حرفه ای یا ساندبار توصیه می شود.

8.0

ویژگی های هوشمند تلویزیون X8000G


تلویزیون هوشمند سونی A9G با سیستم عامل اندروید نسخه 8

سیستم عامل : Android
نسخه : 8

تلویزیون هوشمند سونی A9G دارای سیستم عامل اندروید می باشد و ویژگی های هوشمند بسیار خوبی دارد. این تلویزیون جزو بهترین تلویزیون های اندرویدی است که تا به امروز بررسی نمودیم. این تلویزیون نیز مانند تلویزیون سونی X9500G از اندروید نسخه 8 برخودرا است و دسترسی به محتوای مورد نظر به راحتی انجام می شود. رابط کاربری آن بسیار روان است و به شما اجازه می دهد تا از طریق فروشگاه گوگل پلی به اپلیکیشن های دلخواه خود دسترسی داشته باشید. ریموت کنترل این تلویزیون درست مانند ریموت کنترل تلویزیون X9500G است و به شما اجازه می دهد تا به راحتی به همه چیز دسترسی داشته باشید. این تلویزیون نیز درست مانند تلویزیون A9F و A9500G دارای یک میکروفن داخلی است و به شما اجازه می دهد تا بدون استفاده از ریموت کنترل دستورات صوتی مختلف را صادر کنید. تنها کافیست بگویید OK Google و بعد دستور صوتی مورد نظر خود را صادر نمایید.

8.5

ریموت کنترل

ریموت کنترل تلویزیون A9G

سایز: بزرگ
کنترل صوتی: دارد، به همراه ویژگی های مختلف
منوی کنترل CEC: دارد
ویژگی های هوشمند دیگر: ندارد

ریموت کنترل این تلویزیون از جنس پلاستیک است و رنگ آمیزی آن مانند فلز است. چیدمان دکمه ها در این ریموت کنترل بهتر شده است و درست مانند ریموت کنترل تلویزیون X9500G می باشد. این ریموت کنترل دارای یک دکمه جدید است که منوی تنظیمات را سریع باز می کند و این بسیار عالی است. این ریموت کنترل دارای میکروفن داخلی است و شما می توانید دستورات صوتی خود را از طریق دستیار صوتی گوگل روی تلویزیون اجرا نمایید. برای اجرای دستورات صوتی نیاز است که ریموت کنترل را از طریق بلوتوث به تلویزیون متصل نمایید. هنگامی که ریموت کنترل از طریق بلوتوث به تلویزیون متصل شد مانند ریموت کنترل های قبلی سونی نیازی نیست که حتما ریموت کنترل را روبروی تلویزیون بگرید تا عمل کند. دستورات مختلف از طریق بلوتوث ارسال خواهند شد.

9.0

برنامه ها و امکانات

برنامه ها و امکانات هوشمند تلویزیون اسمارت سونی A9G

تعداد برنامه ها: زیاد
عملکرد روان برنامه ها: بسیار روان
قابلیت Cast: دارد
قابلیت پخش از روی USB: دارد
قابلیت پخش از روی USB HDR: دارد
قابلیت HDR در شبکه Netflix: دارد
قابلیت HDR در شبکه Youtube: دارد

در تلویزیون سونی A9G شما به فروشگاه گوگل پلی دسترسی دارید و می توانید اپلیکیشن های مختلف را روی تلویزیون نصب کنید. برنامه های از پیش نصب شده روی این تلویزیون بسیار روان اجرا می شوند و کار کردن با آنها آسان است. درست مانند تلویزیون X9500G ویدئو های یوتیوب با کیفیت بالا به راحتی و بسیار روان پخش می شوند.

7.0

برنامه ریموت

برنامه ریموت کنترل تلویزیون A9G

کارکرد مشابه ریموت کنترل: دارد
اجرای برنامه ها و ورودی ها: دارد
ورودی متن در Toutube: ندارد
ورودی متن در Netflix: ندارد
استریم و پخش فایل از دستگاه: دارد
کنترل تنظیمات تلویزیون: ندارد
کنترل صوتی: دارد

برخلاف تلویزیون X9500G برنامه ریموت کنترل روی تلویزیون A9G عملکرد بسیار روانی دارد و تنها هنگامی که اپلیکیشن ها را اجرا می کنید کمی گیر می کند. با استفاده از برنامه ریموت کنترل می توانید اپلیکیشن ها را اجرا کنید، ورودی تصویر را تغییر دهید و محتوای مختلف را از موبایل روی تلویزیون پخش نمایید. همچنین می توانید از روی موبایل به دستیار صوتی گوگل دسترسی داشته باشید و دستورات صوتی را صادر نمایید.

اقلام همراه تلویزیون

اقلام موجود در جعبه تلویزیون سونی A9G

راهنمای نصب سریع
دفترچه راهنما
ریموت کنترل
یک جفت باتری
بست کابل
کابل برق
پنل های پلاستیکی برای پوشاندن پورت های ورودی خروجی

خرید و قیمت تلویزیون سونی A9G


قیمت و خرید تلویزیون A9G در سایز های 55 اینچ، 65 اینچ و 77 اینچ

در این مقاله ما به بررسی تلویزیون سونی A9G سایز 55 اینچ پرداختیم. سایز های دیگر این تلویزیون نیز از ویژگی ها و امکانات یکسانی برخوردار هستند. این مقاله در تاریخ 09 شهریور سال 1398 نوشته شده است، بنابراین ممکن است در آینده بعضی از ویژگی ها یا خصوصیات آن تغییر کند. در صورت مشاهده هر گونه مغایرت به ما اطلاع دهید تا بروز رسانی های لازم را انجام دهیم. به طور کلی تلویزیون OLED سونی A9G یکی از بهترین تلویزیون های بازار است و برای تماشای فیلم ها و سریال ها و بازی ها به صورت حرفه ای مناسب است. جهت مشاهده قیمت تلویزیون سونی A9G در سایز های 55 اینچ، 65 اینچ و 77 اینچ می توانید از طریق لینک های زیر به فروشگاه دی جی بانه مراجعه نموده و به صورت مستقیم از بانه خرید نمایید.

پست های مشابه

کانال تلگرام دی‌جی‌بانه
کانال تلگرام دی‌جی‌بانه

به اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *