سوالات متداول در خرید تلویزیون

سوالات متداول در خرید تلویزیون

خرید تلویزیون سامسونگ نظیر هرگونه کالای مهم و الکترونیکی دیگر در زندگی ممکن است سوالاتی به همراه داشته باشد و ما در این پست برای شما مهم ترین سوال هایی که هر فرد ممکن است هنگام خرید تلویزیون جدید منزل خود با آن روبرو شود برای شما گرد هم آورده ایم. بدیهی است متداول ترین و عمومی ترین سوال ها انتخاب شده اند.

برای بازی کردن و یا تماشای مسابقات ورزشی و فیلم های سینمایی چه تلویزیونی بهترین کیفیت را دارد؟ تلویزیون ال جی ؟ تلویزیون سامسونگ یا …

از نظر فنی بخواهیم به این سوال جواب دهیم باید بگوییم که بهترین تلویزیون برای انجام این کارها و کلا هر کاربرد دیگر، تلویزیونی ات که رنگ سیاه را با عمق بیشتر و سایر رنگ ها را با کیفیت تر و طبیعی تر نشان دهد و از کارآیی بالاتری برخوردار است. در ویدیوهای ورزشی رزولوشن فاکتور مهمی نیست چون ماتی تصویر در این نوع ویدیوها معمولا وجود دارد. تاخیر ورودی نیز در اکثر تلویزیون ها با استفاده از حالات مخصوص بازی یا استفاده از مواردی نظیر Game Mode برطرف می شود.

خرید تلویزیون سامسونگ

اگر از آن دسته افرادی هستید که مسابقات ورزشی را با هیجان و شدت بالایی دنبال می کنید به سه فاکتور مهم زاویه ی دید، روشنایی و ماتی تصویر توجه داشته باشید. اکثر تلویزیون ها در فروشگاه ها یک مسابقه ی ورزشی را نشان می دهند، می توانید به عنوان نمونه آن ها را در نظر بگیرید. تشخیص دو عامل اول زیاد سخت نیست و بستگی به خودتان دارد ولی در مورد عامل سوم تلویزیون هایی را در نظر بگیرید که با نرخ نوسازی (Refresh Rate)بالایی دارند.معمولاً LCDها هنگام نمایش هر حرکتی کمی مات می‌شوند اما این مات‌شدگی در تلویزیون‌هایی با نرخ نوسازی 120 و 240 هرتز، نسبت به تلویزیون‌های 60 هرتزی کمتر است.

اگر برای انجام بازی قصد دارید تلویزیون پلاسما بخرید باید گفت امروزه دیگر این مدل از تلویزیون ها دچار پدیده‌ای به نام سوختگی یا Burn-in نمی‌شوند.

تنظیمات تصویر را چطور انجام دهیم؟

خرید و فروش تلویزیون سامسونگ

برای اینکه از بهترین کیفیت یک تلویزیون لذت برده و آن را تجربه کنید باید عمل کالیبره کردن را انجام دهید. در رابطه با کالیبره کردن حتما از فروشنده سوال کنید.

چه وسایل جانبی باید به همراه تلویزیون بخریم؟

باید گفت که کابل‌های HDMI کیفیت مشابهی دارند. اگر کنترلر عمومی Harmony یا مشابه آن را ندارید، توصیه می‌کنیم که آن را تهیه کنید.

میزان عمر تلویزیون جدید من تا چند سال خواهد بود؟

این سوالی است که می تواند نگران کننده ی خیلی از افراد باشد چون به تلویزیون های جدید نظیر تلویزیون های قدیمی می انداختند که ممکن است لامپ آن ها بسوزد! باید در جواب این دسته از افراد گفت تلویزیون های جدید برای مدت زمان طولانی کار خواهند کرد پس جایی برای نگرانی نیست.

آیا تلویزیون می تواند جایگزینی برای مانیتور هم باشد؟

بی شک چنین قابلیتی وجود دارد و معمولا LCD ها برای کاربرد های طولانی مدت و سنگین نظیر مانیتور و امثال آن مناسب تر هستند.

پست های مشابه

کانال تلگرام دی‌جی‌بانه
کانال تلگرام دی‌جی‌بانه

به اشتراک گذاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *