آزمایش پیکسل سوختگی تلویزیون های OLED

تلویزیون های OLED نسل جدید و پیشرفته تلویزیون ها هستند. پیکسل های تلویزیون OLED به صورت مستقل عمل می کنند. بنابراین توانایی خارق العاده ای در تولید رنگ مشکی دارند. همچنین این موضوع باعث ایجاد کنتراست فوق العاده ای در تصاویر می شود. تصاویر تولید شده در تلویزیون OLED بی نظیر هستند. اما این تلویزیون ها عاری از ایراد هم نیستند. به طور مثال هنوز میزان روشنایی تلویزیون های OLED به اندازه تلویزیون های LED نرسیده است. بنابراین در اتاق های پر نور ممکن است دچار مشکل شوید. در این مقاله به بررسی یکی از مشکلات احتمالی تلویزیون های OLED می پردازیم. لطفا با ما همراه باشید تا آزمایش پیکسل سوختگی تلویزیون های OLED را باهم بررسی کنیم.هدف آزمایش پیکسل سوختگی تلویزیون های OLED


با توجه به فراگیر شدن تلویزیون های OLED بررسی میزان پیکسل سوختگی آنها برای هر کسی لازم است. ما این آزمایش را در سخت ترین شرایط استفاده از تلویزیون های OLED انجام می دهیم. بنابراین در استفاده روزمره ممکن است هرگز چنین مشکلاتی برای تلویزیون شما پیش نیاید. بنابراین شما از انجام این آزمایش خود داری کنید. زیرا ممکن است تلویزیون OLED شما با مشکل مواجه شود.


مراحل انجام آزمایش پیکسل سوختی تلویزیون های OLED


ما 6 تلویزیون OLED ال جی مدل C7 برای این آزمایش تهیه کردیم. برای هر چه واقعی تر بودن نتایج بدست آمده، روی هر یک از این تلویزیون ها محتوای متفاوتی پخش می شود. آزمایش پیکسل سوختگی تلویزیون های OLED به صورت روزانه 5 ساعت روشن و 1 ساعت خاموش انجام شده است. ما با استفاده از میکرو کنترلر زمان بندی این خاموش روشن شدن را برای همه تلویزیون ها شبیه سازی کردیم. خاموش روشن شدن تلویزیون ها به صورت اتوماتیک و همزمان انجام می شود. محتوای پخش شده دارای تصاویر و نوشته های ثابتی است که به صورت طولانی مدت روی صفحه باقی می مانند. محتوای پخش شده شامل پخش زنده شبکه CNN، فوتبال، پخش زنده شبکه NBC، بازی فیفا 18 و بازی Call of Duty: WWII می باشد.


مقایسه آزمایش پیکسل سوختگی تلویزیون های OLED و LED


ما همچنین آزمایش پیکسل سوختگی را روی تلویزیون ال ای دی سامسونگ KU6300 با پنل VA و تلویزیون ال ای دی الجی UJ6300 با پنل IPS نیز انجام دادیم. شما می توانید در ویدئو بالا نتایج آنها را مشاهده نمایید. به طور کلی تلویزیون LED در مقابل پیکسل سوختگی بهتر عمل می کند. نتایج بدست آمده از تلویزیون های LED خیلی بهتر از تلویزیون های OLED است. اما این را در نظر بگیرید که ما سخت ترین حالت ممکن برای آزمایش را در نظر گرفته ایم. در استفاده روزمره و حتی ساعت های طولانی بازی کردن یا تماشا کردن فیلم مشکلی برای تلویزیون های OLED پیش نخواهد آمد.

نتایج آزمایش پیکسل سوختگی تلویزیون های OLED


پیکسل های تلویزیون OLED از چهار رنگ اصلی سفید، قرمز، سبز و آبی تشکیل شده است. در آزمایش انجام شده به ترتیب رنگ های قرمز، سبز، آبی و سفید زودتر از همه آثار پیکسل سوختگی در آنها نمایان می شود. نتایج بدست آمده تا تاریخ 22 تیر 1397 نشان دهنده این است که تلویزیون های OLED در دراز مدت و استفاده طولانی در صورت وجود تصاویر و نوشته های ثابت دچار پیکسل سوختگی می شوند. از طرفی با تلویزیون ها با جابجایی پیکسل ها تا حدودی از ثابت ماندن تصاویر و نوشته های ثابت جلوگیری می کنند. بنابراین این موضوع در استفاده روزمره و عادی مشکلی ایجاد نمی کند. شما می توانید با خیال راحت از تلویزیون های OLED خود استفاده کرده و از کیفیت فوق العاده آنها لذت ببرید. ما به مرور زمان محتوای این مقاله را بروز رسانی می کنیم و نتایج بدست آمده را با شما به اشتراک می گذاریم.


پست های مشابه

کانال تلگرام دی‌جی‌بانه
کانال تلگرام دی‌جی‌بانه

به اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *